1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE nabywa projekty fotowoltaiczne

06.06.2022

ONDE nabywa projekty fotowoltaiczne

Giełdowa spółka zwiększyła z 50 do 100 proc. zaangażowanie w trzech projektach PV o łącznej  mocy 25,2 MW.

W ramach transakcji wykupiono udziały w dwóch spółkach celowych, które będą realizować elektrownie fotowoltaiczne w województwie lubuskim. Projekty posiadają warunki przyłączenia oraz pozwolenia na budowę. Zawarcie umowy stanowi kontynuację zawartej wcześniej umowy przedwstępnej, na podstawie której ONDE nabyło pierwsze 50 proc. udziałów w spółkach.

– To kolejna w ostatnich tygodniach transakcja, która pozwala nam przejąć na wyłączność prawa do projektów na zaawanasowanym etapie dewelopmentu. Dzięki temu de facto zwiększamy ekspozycję na te projekty, które są najbliżej rozpoczęcia budowy i komercjalizacji – mówi Marta Masternak, Pełnomocnik Zarządu ds. nabywania i rozwoju projektów OZE.

ONDE ma obecnie zabezpieczonych bank projektów o potencjale ponad 800 MW, z czego ponad połowa ma już wydane warunki przyłączeniowe.

Zarząd spółki ocenia, że zmiany w otoczeniu rynkowym pozytywnie wpłyną już wkrótce na koniunkturę w segmencie odnawialnych źródeł energii.

Zauważamy silną wolę decydentów, aby znowelizować prawo i ułatwić tym samym inwestycje w OZE, oraz rosnącą świadomość potrzeby rozbudowy i modernizacji sieci. Do tej pory można było obawiać o brak funduszy na ten cel, ale przyjęcie KPO powinno sprawić, że istotne środki zostaną skierowane na transformację energetyczną, jako strategiczny cel państwa.podsumowuje Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE.