1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE rusza z budową pierwszego własnego projektu fotowoltaicznego

23.11.2021

ONDE rusza z budową pierwszego własnego projektu fotowoltaicznego

18-megawatowa farma fotowoltaiczna w woj. warmińsko-mazurskim będzie pierwszym projektem wybudowanym przez ONDE do własnego portfolio inwestycyjnego.

Lider wykonawstwa w segmencie OZE rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii, startując z budową dewelopowanej na własny rachunek farmy PV „Cyranka”. Instalacja o potencjale 18 MW powinna być oddana do użytku do końca 2022 r. W tym samym okresie ma zakończyć się proces komercjalizacji. ONDE zamiera sfinansować budowę PV Cyranka ze środków własnych oraz środków pochodzących z kredytu.

Dla naszych partnerów wykonaliśmy jak dotychczas ponad 200 projektów fotowoltaicznych, jednakże budowa tego projektu jest dla nas wyjątkowym przeżyciem, bo po wielu miesiącach przygotowań możemy wreszcie zbudować instalację dla siebie. Tym samym rozpoczynamy to, na co zebraliśmy środki z IPO i to, co obiecywaliśmy Inwestorom, którzy dzielą nasze przekonanie o sukcesie, jakie na tym polu odniesie ONDE. – mówi Piotr Gutowski wiceprezes ONDE SA. – Przygotowujemy się także do rozpoczęcia budowy kolejnych instalacji, które docelowo planujemy sprzedać inwestorom. Liczymy na to, że zyski z działalności deweloperskiej będą w przyszłości mocno kontrybuowały do naszych wyników.

Celem strategicznym ONDE jest, oprócz utrzymania swojej pozycji na rynku wykonawstwa, postawienie drugiej nogi biznesowej – dewelopmentu instalacji OZE w formule develop-build-sell. Spółka ma obecnie zabezpieczone projekty o potencjale ok. 830 MW. Przypomnijmy, że na ten cel spółka pozyskała 214,5 mln zł podczas pierwszej oferty publicznej akcji zakończonej w lipcu br.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.100.600,00 zł, wpłacony w całości.