1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE wykona farmę wiatrową dla Polenergii

07.02.2022

ONDE wykona farmę wiatrową dla Polenergii

23 mln netto wart jest zdobyty przez ONDE kontrakt na budowę dla Polenergii elektrowni wiatrowej w województwie wielkopolskim. Łącznie od początku roku toruńska spółka podpisała umowy wykonawcze na prawie 100 mln zł.

Lider rynku wykonawstwa OZE w ramach zlecenia będzie odpowiedzialny za budowę fundamentów pod turbiny wiatrowe, przystosowanie dróg serwisowych oraz dojazdowych dla transportu ponadgabarytowego, modernizację istniejącego systemu drogowego, a także wykonanie platform montażowych oraz robót montażowo-elektroenergetycznych. Giełdowa spółka postawi też kontenerowe stacje transformatorowe wraz z siecią kablową SN i światłowodową. Gotowa instalacja, składająca się z 6 turbin, będzie dostarczać do 13,2 MW energii.

Całkowita wartość zlecenia to 23 mln zł netto. Realizacja powinna zakończyć się do 30 września 2023 r.

– Inwestorzy i deweloperzy wciąż dążą do rozwoju swojego portfolio projektów wiatrowych, nawet mimo braku zachęt legislacyjnych. Z Polenergią, która jest jednym z pionierów rynku OZE w Polsce, współpracujemy z sukcesami od lat. W październiku zeszłego roku uruchomiliśmy dla Polenergii 38-megawatową FW Szymankowo w woj. pomorskim. Dla tego samego inwestora realizujemy obecnie 27-megawatową farmę wiatrową Kostomłoty w województwie dolnośląskim, czy FW Dębsk w woj. mazowieckim. Powstający kompleks będzie składał się z aż 55 turbin o łącznej mocy 121 MW. Jest to największy dotychczas projekt ONDE SA pod względem liczby turbin.mówi Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE.

Wraz z podpisaną właśnie umową w naszym portfelu wykonawczym jest obecnie 16 projektów wiatrowych o łącznej mocy ok. 477 MW i wartości umów ok. 450 mln zł. To pokazuje, że mimo trudności legislacyjnych sektor ten wciąż ma potencjał. Energetyka w Polsce przechodzi zieloną transformację, a skokowe wzrosty cen energii z konwencjonalnych źródeł oraz sytuacja geopolityczna powinny sprawić, że przestawienie się na OZE będzie dynamicznie przyspieszać w całej Europie. ONDE jest aktywnym uczestnikiem i istotnym beneficjentem tego trendu.mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.100.600,00 zł, wpłacony w całości.