1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE z kontraktem wartym ponad 125 mln zł

22.09.2021

ONDE z kontraktem wartym ponad 125 mln zł

ONDE podpisało umowę na wykonanie farmy fotowoltaicznej o potencjale 57,5 MWp. Zleceniodawcą jest spółka celowa Grand Solar 2 sp. z o.o., należąca do Wind Power A/S z Norwegii. Za wykonanie prac giełdowa spółka otrzyma 125,7 mln zł.

Zdobyty kontrakt jest już 29 projektem realizowanym dla firmy Wento – czołowego polskiego dewelopera farm PV. Łącznie ONDE dostarczyło i jest w trakcie realizacji dla swojego Partnera, instalacje o mocy 71 MW, w tym jedną farmę wiatrową o potencjale 36 MW i szereg słonecznych o łącznej mocy 35 MW. Zakontraktowana inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 12 miesięcy.

–  Z Wento mamy  przyjemność współpracować od wielu lat, a kolejny projekt, który nam powierzono, to dowód zaufania naszego partnera i wzorowych relacji biznesowych. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli współpracować jeszcze przy wielu udanych projektach zarówno fotowoltaicznych, jak i wiatrowych – mówi Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE. – Rynek OZE w Polsce dynamicznie się rozwija, co pozwala nam skutecznie budować portfel zamówień na przyszły rok i kolejne lata – dodaje Piotr Gutowski.

Obecnie backlog ONDE w wykonawstwie wart jest ok. 1,1 mld zł, z czego niemal 770 mln zł przypada na budownictwo OZE. Do realizacji jeszcze w tym roku jest 635 mln zł zakontraktowanych przychodów.

W pierwszym półroczu tego roku wiodący polski wykonawca farm wiatrowych i fotowoltaicznych miał 587 mln zł przychodów, 53 mln zł znormalizowanego zysku operacyjnego oraz 16,3 mln zł zysku netto.

ONDE od lipca 2021 roku jest notowane na rynku głównym GPW.