1. Home
  2. Aktualności
  3. Marek Marzec dołącza do zarządu ONDE

31.08.2023

Marek Marzec dołącza do zarządu ONDE

Doświadczony menedżer dołącza do zarządu giełdowego lidera branży OZE. Będzie odpowiedzialny za obszary rozwoju, dewelopmentu projektów OZE oraz obsługi i bieżącego utrzymania farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

Marek Marzec przez ponad 20 lat był związany z giełdową spółką Polenergia. Jako dyrektor Departamentu Fotowoltaiki i Lądowych Farm Wiatrowych odpowiadał za dewelopment i realizację łącznie ponad 500 MW projektów wiatrowych i fotowoltaicznych. Uczestniczył w rozwoju kolejnych projektów o potencjale na poziomie 1,8 GW, Menedżer ma również doświadczenie w przygotowywaniu strategii aukcyjnych, procesów akwizycyjnych projektów OZE w Polsce i zagranicą, a także w zarządzaniu infrastrukturą instalacji wiatrowych.

Marek Marzec ukończył dwa kierunki studiów na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej: Inżynieria Środowiska oraz Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja. Jest również absolwentem studiów MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania. Ukończył też szereg kursów związanych z zarządzaniem projektami, a także z rynkiem kapitałowym.

Naszym priorytetowym celem jest kontynuacja realizacji strategii ONDE, polegającej na budowie silnej nogi biznesowej także w dewelopmencie projektów OZE. Portfel projektów własnych spółki ma potencjał niemal 900 MW, z czego 430 MW mocno zaawansowanych. Tym bardziej cieszę się, że możemy wzmocnić ten obszar najwyższej klasy fachowcem, posiadającym unikatowe doświadczenie. Marek Marzec to idealny kandydat, który wniesie do spółki ogromną wartość merytoryczną i biznesową. Jesteśmy przekonani, że jego obecność w zarządzie pozwoli jeszcze sprawniej realizować założone cele – mówi Jacek Leczkowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej ONDE SA, a także wiceprezes Grupy ERBUD.

– Znamy Marka od bardzo dawna, wspólnie realizowaliśmy szereg przedsięwzięć biznesowych, kiedy On reprezentował stronę inwestora. Takie wzmocnienie naszej drużyny to doskonały transfer, trudno wyobrazić sobie lepszego specjalistę w tak ważnym dla nas obszarze rozwoju. Mamy nadzieję na długą i owocną współpracę – dodaje Paweł Średniawa, Prezes Zarządu ONDE SA.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.090.255,18 zł, wpłacony w całości.