1. Home
  2. Aktualności
  3. Od dziś PBDI zmienia się w ONDE

20.04.2021

Od dziś PBDI zmienia się w ONDE

ONDE z włoskiego oznacza fale, a te symbolizują energię, siłę natury, witalność i moc. To także fala słoneczna czy siła wiatru oraz „nowa fala”, czyli coś świeżego, młodzieńczego, nowatorskiego. Jednak dla ONDE ekologia to nie nowy trend, ale rzeczywistość i przyszłość firmy – spółka od wielu lat specjalizuje się w odnawialnych źródłach energii, które są głównym elementem wpisanym w wieloletnią strategię rozwoju.

– Dawna nazwa idealnie odzwierciedlała nasz zakres kompetencji z chwili powstania, jednak świat się zmienił, rozszerzyliśmy ofertę i dziś jesteśmy mocnym graczem na rynku OZE. Udział farm fotowoltaicznych i wiatrowych w naszym portfelu zleceń jest coraz większy, stąd pomysł na zmianę nazwy, która lepiej odzwierciedla profil działalności spółki – tłumaczy Paweł Średniawa, prezes ONDE SA.

ONDE jest krajowym liderem w segmencie farm wiatrowych. Była i jest zaangażowana w budowę instalacji o łącznej mocy 2530 MW, realizuje również usługi w zakresie budowy farm fotowoltaicznych – łącznie w tym segmencie firma zbudowała i jest w trakcie budowy instalacji o mocy 180 MW.
Z projektów dotyczących energii odnawialnej ONDE czerpie ok. 80 proc. przychodów. Budownictwo inżynieryjne i drogowe realizuje pozostałe 20 proc. sprzedaży.

Nie chcieliśmy, by nowa nazwa zawężała naszą działalność do jednej technologii czy jednego źródła energii typu wiatr czy słońce. Tak jak przed laty potrafiliśmy szybko odnaleźć się w zmieniającej rzeczywistości i przekierować naszą działalność na OZE, tak nie wykluczamy, że w przyszłości pojawią się nowe technologie i rozwiązania w tym zakresie, które również trafią do naszej oferty – mówi Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE SA.

ONDE SA jest częścią Grupy kapitałowej ERBUD, jednej z największych polskich grup budowlanych na rynku, gdzie z sukcesem konkuruje z międzynarodowymi podmiotami w branży. Grupa ERBUD ma ponad 30-letnie doświadczenie na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Rocznie realizuje projekty o wartości ponad 2,5 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.090.255,18 zł, wpłacony w całości.