1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE nabywa projekty fotowoltaiczne

06.06.2022

ONDE nabywa projekty fotowoltaiczne

Giełdowa spółka zwiększyła z 50 do 100 proc. zaangażowanie w trzech projektach PV o łącznej  mocy 25,2 MW.

W ramach transakcji wykupiono udziały w dwóch spółkach celowych, które będą realizować elektrownie fotowoltaiczne w województwie lubuskim. Projekty posiadają warunki przyłączenia oraz pozwolenia na budowę. Zawarcie umowy stanowi kontynuację zawartej wcześniej umowy przedwstępnej, na podstawie której ONDE nabyło pierwsze 50 proc. udziałów w spółkach.

– To kolejna w ostatnich tygodniach transakcja, która pozwala nam przejąć na wyłączność prawa do projektów na zaawanasowanym etapie dewelopmentu. Dzięki temu de facto zwiększamy ekspozycję na te projekty, które są najbliżej rozpoczęcia budowy i komercjalizacji – mówi Marta Masternak, Pełnomocnik Zarządu ds. nabywania i rozwoju projektów OZE.

ONDE ma obecnie zabezpieczonych bank projektów o potencjale ponad 800 MW, z czego ponad połowa ma już wydane warunki przyłączeniowe.

Zarząd spółki ocenia, że zmiany w otoczeniu rynkowym pozytywnie wpłyną już wkrótce na koniunkturę w segmencie odnawialnych źródeł energii.

Zauważamy silną wolę decydentów, aby znowelizować prawo i ułatwić tym samym inwestycje w OZE, oraz rosnącą świadomość potrzeby rozbudowy i modernizacji sieci. Do tej pory można było obawiać o brak funduszy na ten cel, ale przyjęcie KPO powinno sprawić, że istotne środki zostaną skierowane na transformację energetyczną, jako strategiczny cel państwa.podsumowuje Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.090.255,18 zł, wpłacony w całości.