1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE zaczyna budowę farmy dla ZE PAK

04.07.2022

ONDE zaczyna budowę farmy dla ZE PAK

Giełdowa spółka startuje z pracami przy budowie farmy wiatrowej Człuchów w województwie pomorskim dla jednego z liderów zielonej transformacji w Polsce. Wartość zlecenia ustalono na 127,5 mln zł netto.

Całkowita nominalna moc elektrowni złożonej z 33 turbin to niemal 73 MW. Zakres prac, za które odpowiedzialny będzie lider wykonawstwa OZE w Polsce, obejmuje wybudowanie dróg i fundamentów oraz prace z zakresu średnich i wysokich napięć. ONDE będzie odpowiedzialne również za prace konstrukcyjne oraz instalację stacji elektroenergetycznej. Zakończenie prac zaplanowane jest na I kwartał 2024 r. Inwestorem projektu jest Great Wind sp. z o.o. – spółka celowa należąca do ZE PAK SA.

Coraz więcej podmiotów kojarzonych z energetyką konwencjonalną podejmuje duże inwestycje związane z „zieloną transformacją”. Liderem wśród nich jest właśnie ZE PAK, dlatego cieszymy się, że zaufał nam, powierzając to zlecenie – mówi Piotr Gutowski, Wiceprezes ONDE.Świadomość ekologiczna i strategie rozwoju takich firm jak ZE PAK i Grupa POLSAT to bardzo ważny element drogi odchodzenia naszego kraju od paliw kopalnych na rzecz OZE. ONDE jest jednocześnie jednym z większych graczy na tym rynku, dlatego możemy zaoferować klientom dowolne rozwiązania, które wspierają ich przejście na zieloną stronę mocy.

Zarząd ONDE podkreśla jednocześnie, że zgodnie z deklaracjami rządu, lada moment zliberalizowane zostaną przepisy ograniczające rozwój energetyki wiatrowej zapisane w tzw. ustawie 10H.

–  Nie tylko cała branża, ale każdy użytkownik energii skorzysta na tej nowelizacji. Pozwoli ona na znaczne powiększenie potencjału energetycznego Polski i przyspieszy proces uniezależniania się od importu surowców kopalnych. ONDE, jako wiodący wykonawca farm wiatrowych, będzie jednym z beneficjentów tych zmian – mówi Piotr Gutowski.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.090.255,18 zł, wpłacony w całości.