1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE wybuduje odcinek drogi 152 w zachodniopomorskim

05.09.2022

ONDE wybuduje odcinek drogi 152 w zachodniopomorskim

68,8 mln zł brutto otrzyma giełdowa spółka za realizację odcinka Świdwin – Połczyn Zdrój drogi wojewódzkiej 152. To najwyższy kontrakt w drogownictwie, jaki ONDE zdobyło w tym roku.

Zakres prac obejmuje kompleksową modernizację około 16 km drogi DW152, nasadzenie ponad 650 drzew wzdłuż niej, a także remont przejazdu kolejowego. Zgodnie z przyjętym harmonogramem ONDE zacznie prace na początku września i ma 540 dni na ich zakończenie. Zleceniodawcą jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Wyrośliśmy z segmentu drogowego i wciąż mamy silne kompetencje pozwalające wykonywać tego typu zlecenia. Podchodzimy jednakże do kontraktów drogowych ostrożnie, wybierając jedynie te, gdzie jesteśmy w stanie właściwie oszacować koszty – czyli w praktyce te krótkoterminowe. Na szczęście sytuacja w segmencie budownictwa drogowego powoli się poprawia, bo stabilizują się ceny materiałów. – mówi Marcin Szerszeń, wiceprezes ONDE. Od początku roku ONDE pozyskało kontrakty drogowe o łącznej wartość około 175 mln zł. Segment drogowy ONDE – które specjalizuje się w wykonawstwie instalacji OZE – odpowiada za kilkanaście procent przychodów rocznych Grupy.