1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE rozpoczyna drogowy ekoprojekt w Toruniu

24.06.2022

ONDE rozpoczyna drogowy ekoprojekt w Toruniu

Giełdowa spółka startuje z realizacją przebudowy układu drogowego wokół toruńskiej starówki oraz zagospodarowaniem Bulwaru Filadelfijskiego. Projekt ten pozwoli zmniejszyć emisję spalin wokół historycznego centrum miasta.

ONDE w swoim rodzimym mieście zaczyna długo wyczekiwany przez mieszkańców projekt modernizacji i rewitalizacji historycznego centrum Torunia, ujętej na liście UNESCO, oraz Bulwaru Filadelfijskiego. Zadanie obejmuje m.in. przebudowę jezdni, ścieżek rowerowych, chodników i ciągów pieszych, budowę promenady wzdłuż Wisły, przebudowę istniejących sieci technicznych, wzmocnienie skarp, budowę schodów terenowych i zejść do Wisły,  a także wykonanie i podłączenie  monitoringu miejskiego i punktów WI-FI. Celem projektu jest ograniczenie ruchu samochodowego, by minimalizować negatywny wpływ emisji spalin na ten obszar. ONDE otrzyma za wykonanie tych prac ok. 38 mln zł netto.

To dla nas bardzo ważny i prestiżowy projekt, ponieważ będziemy mogli przysłużyć się miastu, z którego pochodzimy i w którym sami mieszkamy, a także współtworzyć nową wizytówkę Torunia. Dzięki ograniczeniu emisji skorzystają również zabytkowe budynki i przyroda. Dbałość o środowisko to jedna z kluczowych kwestii, jakie przyświecają nam w prowadzeniu biznesu – podkreśla Marcin Szerszeń, wiceprezes ONDE. – Chcemy, aby przebudowa była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców Torunia, dlatego wypracowaliśmy takie rozwiązania w organizacji ruchu i logistyce, które ograniczą niedogodnościmówi Marcin Szerszeń.

Zgodnie z obecnym harmonogramem prace modernizacyjne zakończą się w październiku przyszłego roku.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.090.255,18 zł, wpłacony w całości.