1. Home
  2. Aktualności
  3. ONDE z prestiżowym certyfikatem ekozarządzania

26.10.2021

ONDE z prestiżowym certyfikatem ekozarządzania

ONDE jest pierwszą w Polsce spółką z branży OZE, która otrzymała unijny certyfikat EMAS. Tym samym dołączyło do wąskiego grona zaledwie 70 polskich firm, które mogą pochwalić się tym wyróżnieniem.

EMAS (ang. EcoManagement and Audit Scheme) to unijny system certyfikacji środowiskowej. Rejestracja w systemie oznacza spełnienie przez organizację najbardziej wyśrubowanych wymagań środowiskowych. EMAS wymaga uporządkowania obowiązków dotyczących ochrony środowiska, optymalizacji kosztowych i efektywnego zarządzają energią oraz innymi zasobami.

– Certyfikacja i umieszczenie ONDE w unijnym rejestrze EMAS jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, wpisującym się w naszą filozofię prowadzenia odpowiedzialnego, zrównoważonego biznesu i potwierdzającym realizowane od lat działania w obszarze ochrony środowiska naturalnego. Podczas każdego kontraktu nadzorujemy aspekty środowiskowe oraz wpływ na otoczenie, ale też podejmujemy współpracę ze społecznością lokalną. Chcemy zostawiać coś więcej, niż tylko to, co zapisane w umowie. – mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE. – Jako spółka, będąca jednym z liderów zielonej transformacji polskiej energetyki, chcemy kreować trendy wśród podmiotów, dla których dbałość o środowisko naturalne jest ważną częścią społecznej odpowiedzialności. Z dumą dodam też, że wiele inicjatyw wychodzi bezpośrednio od załogi ONDE. To dzięki nim przeszliśmy przez wymagającą i wielostopniową weryfikację EMAS, jako pierwsza Spółka z branży OZE w Polsce.

Oprócz prestiżu, certyfikat EMAS to również wiele wymiernych korzyści.

– Celem certyfikacji było potwierdzenie ograniczenia wpływu środowiskowego naszej działalności, ale z pewnością EMAS może stanowić też kolejną przewagę konkurencyjną w przypadku przetargów, gdzie preferowani są wykonawcy, którzy mają wdrożoną politykę środowiskową. Jest to jedno z coraz popularniejszych kryteriów w krajach zachodniej i północnej Europy, gdzie ONDE może w przyszłości pojawić się ze swoją ofertą. Co więcej, certyfikat ten może wpłynąć na obniżenie stawek w wielu instytucjach ubezpieczeniowych – dodaje Paweł Średniawa.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.090.255,18 zł, wpłacony w całości.