1. Home
  2. Aktualności
  3. Paweł Przybylski nowym prezesem ONDE

24.06.2024

Paweł Przybylski nowym prezesem ONDE

Na czele firmy będącej liderem w budowie odnawialnych źródeł energii w Polsce stanie doświadczony menedżer Paweł Przybylski.

Jesteśmy w dziejowo najlepszym momencie firmy ONDE. Cable pooling, magazyny energii, liberalizacja ustawy odległościowej i ogromne środki z KPO na transformację energetyczną w Polsce i Europie to tylko niektóre z argumentów za tym, że rynek OZE będzie szybko rósł. Cieszy mnie, że dołącza do nas doświadczony menedżer, biegły na rynku OZE w Europie, którego ogromna wiedza i profesjonalizm przyczynią się do zwiększenia wartości spółki – mówi Jacek Leczkowski, przewodniczący Rady Nadzorczej ONDE i wiceprezes Grupy ERBUD.

ONDE ma za sobą doskonały ubiegły rok i jeszcze lepszy początek 2024 r. Zysk netto ONDE w 2023 r. przy podobnych przychodach urósł ponad 3,5-krotnie, zysk operacyjny natomiast o 121% rok do roku. Ponadto tylko w pierwszym kwartale br. spółka sprzedała trzy projekty fotowoltaiczne i jeden projekt wiatrowy o łącznym potencjale 60,5 MW, trwają kolejne procesy negocjacyjne. Spółka przewiduje podwojenie portfela deweloperskiego do docelowo 1,6-1,8 GW w perspektywie 2-3 lat.

Wchodzę do mocnej spółki o silnej renomie na rynku OZE, której imponujący rozwój obserwuję od lat. Sprzyjające okoliczności sprawiają, że dotychczasowe sukcesy wydają się być początkiem nowego rozdziału w jej historii. Wszystko wskazuje na to, że spółka z tak mocnymi kompetencjami i ogromnym doświadczeniem stanie się beneficjentem nadchodzącej transformacji energetycznej i aktywnym uczestnikiem europejskiego rynku OZE. Cieszę się z powierzonej mi roli – mówi Paweł Przybylski, nowy prezes ONDE.

Paweł Przybylski jest absolwentem SGH na kierunku Finanse i Bankowość. Przez ponad 20 lat był związany z grupą Siemens w Polsce i w Niemczech. W ostatnich latach wyspecjalizował się w rynku odnawialnych źródeł energii obejmując stanowiska dyrektora zarządzającego i dyrektora sprzedaży offshore wind w Siemens Gamesa, gdzie nadzorował rynek polski oraz kraje bałtyckie. Siemens Gamesa to jeden z wiodących producentów turbin wiatrowych na świecie.

W ONDE obejmie stanowisko prezesa zarządu. Dotychczasowy prezes Paweł Średniawa zostaje w spółce w randze wiceprezesa i odpowiadać będzie za obszar finansów.

Dziękuję za dotychczasowe zaufanie rady nadzorczej i akcjonariuszy. Jestem dumny z tego, w jakim miejscu jest dzisiaj spółka. Przed nią nowe wyzwania i duże szanse. Sprawując rolę wiceprezesa będę przede wszystkim kształtować i realizować politykę finansową Grupy oraz wspierać nowego prezesa, z którym znamy się od lat, w rozwoju ONDE – mówi Paweł Średniawa.

Siedziba

ul. Wapienna 40
87-100 Toruń

Znajdź nas na mapie

ONDE SA, z siedzibą w Toruniu, ul. Wapienna 40, 87-100 Toruń, rejestr przedsiębiorców prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. Torunia. KRS 0000028071, NIP 879-207-00-54, REGON 871098102, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 1.090.255,18 zł, wpłacony w całości.